Pltníky 2, 036 01 Martin

+421 917 22 88 29 info@fit-zona.sk

Horúci deň a 7 hodín športu! Nemožné? Keď to miluješ …

FIT ZÓNA OPEN AIR DAY 2018

S nami nie je žiaden deň obyčajný. A už vôbec nie sobota 4. augusta 2018 na Letnom kúpalisku Sunny Martin.

Ľudia prechádzali bránou plní očakávaní. Niektorí vedeli z akého dôvodu tam prišli a napriek tomu mali v očiach tú nádhernú iskru, ktorú môžeš vidieť v očiach malých detí. Vedeli čo príde a čakali, že zážitok bude ešte fantastickejší ako si ho dôkazu predstaviť.

Pri registrácii dostal každý svoj balíček. Obsahoval veľkú fľašu vody a niečo dobré na ochutnanie z dielne www.zdravestravovanie.sk. Táto firma bola partnerom podujatia a mali tam aj svoju kratučkú prezentáciu.

Dve pódiá skvelých inštruktorov

Od deviatej ráno slniečko hladilo naše telá. S prichádzajúcim obedom teplota šplhala čoraz vyššie. Už sme boli takmer všetci.

Šport je skvelý pre telo aj myseľ!

Prvé pódium obsadili jumperi. Takmer 50 trampolín sa rozkmitalo hneď pri prvom tóne úvodnej skladby. Striedali sa tam inštruktorky a dokonca aj muži – inštruktori. Boli mladí, vyšportovaní a skákali akoby vypili gumidžús.

jumping

Jumping®

Počas troch hodín sa tu vystriedalo veľa inštruktorov zvučných mien. Zástupcovia z Ružomberka pod vedením Lucie Lajčiakovej Dvorskej. Zástupcovia Jumpingbb​ na čele so Zuzkou Suchou. Už spomínaný mužský zástupca Filip Guniš​. A nemohli chýbať ani zástupcovia organizátora FIT Zóny Martin: Miška Konfálová​, Miška Mičkyová, Ingrid Krecháčová​, Katka Čanádyová​ a Zuzka Čierna​.

Všetci skákali akoby mali dostať tú najlepšiu odmenu vo finále. A tá aj prišla v podobe skvelého pocitu z dobre vykonanej “práce”.

Druhé pódium patrilo rôznym cvičeniam

Svojou nádhernou a nespochybniteľnou charizmou pódium ovládla Katka Vašek Kuncová (master tréner a školiteľ pre Slovensko) pri prvej lekcii Piloxing SSP.

“Nasadiť rukavičky dámy a páni” – mohlo smelo odznieť reprákmi pri rozbiehajúcej sa hudbe – “Ideme na to!”

pound fit

Katka na pódiu nebola sama. Sekundovali jej dve Elite inštruktorky Piloxingu. Ako správna trénerka si prizvala parťáčky k sebe hore do pomyselného sídla bohov. 

Pound Fit bola ďalšia lekcia, kedy sa všetci cvičiaci pripomenuli údermi zelených paličiek o zem a o seba vo vzduchu. Bolo to až magické, všetci v jednom rytme naraz búchali a privolávali tak ďalšiu fantastickú lekciu na čele s inštruktorkou Katkou.

Pár minút po druhej lekcii prichádzala v poradí tretia… 

„Tancuj akoby sa nikto nepozeral.“ – Zaznelo z mikrofónu z Katkiných úst po dvoch odmakaných hodinách.

“Teraz po tomto nášupe máme ešte tancovať?” – naznačovali niektoré pohľady cvičiacich.

“Samozrejme sme pripravení!” – pokračovali výmeny pohľadov v dave cvičiacich.

The MIX by PILOXING je niečo nové. Prišlo to k nám ako blesk z jasného neba. Len raz buchlo a bolo to tu. Na prvý pohyb sme sa zamilovali do tohto cvičenia. Je to štýl hip-hop. Kto tvrdil o sebe, že ja netancuje, že on to nevie, že… Výhovorky na všetky rôzne spôsoby. Načo sú komu výhovorky. Jednoducho do toho idete, akoby sa nikto nepozeral. A olalááááá láska na prvý pohyb je na svete.

Testujte nové cvičenia. Sadne alebo nesadne. Iná možnosť neexistuje. Aj takto je možné posúvať svoje športové hranice vpred a dať svojmu telu to čo je pre neho dobré.

deepwork

Nádherné holistické cvičenie DeepWork. Medzi mnohými veľmi obľúbené. Precvičujeme tu hlboké svaly, ktoré sú potrebné pre lepšiu stabilitu celého tela.

Na pódium alebo skôr pred pódium nastúpili 3 skvelé inštruktorky DeepWorku a mohli sme ísť na to. Bola to už štvrtá hodina. Veľa z nás možno premýšľalo ako ráno vstaneme. Samozrejme nám športovcom naskočila odpoveď: “ako nič!” 🙂

Vzhľadom k vysokým teplotám a neoblomným horúcim slnečným lúčom sa inšruktorky dohodli na menej náročnej verzii tohto cvičenia. Keďže prechádzame cez 5 elementov a ten 4 je hodne náročný fyzicky tak sme zvolnili a zvolili ľahšiu cestu. Kvôli bezpečnosti všetkých cvičiacich. Odmakať pri viac ako 30kovej teplote 4 hodiny nie je veru sranda. Aj keď zábava pri cvičení bola poriadna!

Sedem lekcií fantastických cvičení

Zvládli sme to! Bolo teplo a my sme to dali bez výhovoriek. Kto chcel ten tam bol. Ostatní sa pridajú veríme nabudúce.

Si presne tam kde máš byť! A je to tak v poriadku.

A ako úžasne ste strávili spomínaný víkend vy? Nám sa veľmi páčilo a radi si to zopakujeme. Veríme, že nás už čoskoro čaká ďalšia mega akcia!

Tešíme a vidíme sa na najbližšej veľkej akcii a smelo aj medzi tým 🙂 Je dobré mať pred veľkou akciou čosi natrénované!

Zuzy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *