Pltníky 2, 036 01 Martin

+421 917 22 88 29 info@fit-zona.sk

Silvia (31-40rokov) – 8kg

Silviu poznáme z našej FIT Zónky už dlhé roky, vidieť ju bolo na cvičeniach ako Body Work a Body Step, potom cvičenie prerušila z mamičkovských povinností a tu sa nájde každá mamička po pôrode, ktorá teraz nevie, ako začať a trápia ju kilá navyše.

Sisa, ako ju voláme začína svoje rozprávanie…

Som mamičkou dvojročného neposedníka, teda užívam si rodičovskú dovolenku na plno. Nikdy som nemala ideálnu postavu, ale bola som mladá a keď som sa rozhodla schudnúť, tak som jednoducho pridala viac pohybu alebo trochu obmedzila stravu a išlo to, ale vek pribúda a telo, metabolizmus sa mení a hlavne sa zmenilo po tehotenstve.


Počas celého tehotenstva som bola aktívna a teda som ani veľa nepribrala. Z pôrodnice som si doniesla len dve kila navyše, takže som bola spokojná a utešovala som sa, že rýchlo sa dostanem na pôvodnú váhu, to však bol omyl. Z každej strany som počúvala . „veď kojiš, najedz sa poriadne!“. Tak som sa najedla, najlepšie sa vyjedalo pečivo s masielkom a samozrejme v noci, keď som mala kľud. Utešovala som sa, tým, že veď sa musím najesť a predsa mám veľa pohybu keď kočíkujem, opäť omyl! Keď som sa pol roka po pôrode postavila na váhu skoro mi oči vypadli a rozhodla som sa zmeniť to!

Začiatky boli mega ťažké – veď som fučala a potila sa ešte keď som si len zaväzovala šnúrky na teniskách. Skĺbiť polročné dieťa a cvičenie bolo náročné – preto som začala s posilkou a vo fitku som si vyberala cvičenia podľa režimu malého a samozrejme podľa toho, ako mali starí rodičia alebo tato čas. Niekoľkokrát sa stalo, že som musela letieť z cvičenia alebo na poslednú chvíľu rušila rezerváciu. Nie vždy boli hviezdy priaznivé.

Priznám sa, že prvé mesiace boli náročné hlavne čo sa týkalo kondičky – tá bola nulová alebo vlastne žiadna. Najprv som kombinovala hlavne jumping, bodywork (pre mňa známe cvičenie ešte pred tehotenstvom) s posilkou. To ma rozhýbalo! Ale stále sa to nejako nehýbalo, nejaké kilečko zmizlo ale viac nič. Preto som skúsila stravovať sa lepšie! Veď som varila zdravo pre malé dieťa, tak prečo nepridať viac zeleniny, mäska a trochu si to ochutiť a šup obed pre malého a aj pre maminku bol na svete! Pridala som do stravy viac zeleniny, bielkovín, mäsa, pečivo som si zaradila na raňajky a obmedzila sladké – znie to náročne, ale nie je! Začala som sa viac zaujímať o to čo jem a či jedlo ma pre mňa nejakú hodnotu alebo ma len na chvíľu nasýti. Nemyslíte si, že sa stravujem ukážkovo, mávam aj nabúravacie dni. Jem vlastne všetko, len s rozumom a bez výčitiek! Kila išli dole ale zastavilo sa to, tak som opäť urobila zmenu – skúsila som iné cvičenia. Tabatu, kondičné a kruhové tréningy a teda prvé tréningy som skoro odpadla, niekoľko noci som nemohla spať, čo som mala svalovicu aj na mihalniciach ale začalo ma to baviť,  nevzdala som a teraz som sa stala závislá na týchto tréningoch! Postupne som zistila, že nie je dôležité koľko tričiek prepotíš na tréningu ale či to robíš správne.

Veľké skúška prišla počas posledných mesiacov, kedy fitka, posilky zatvorili. Sama som skúšala nejaké cviky, beh a bicykel aspoň trochu pohybu ale ten pocit nebol taký ako po cvičení vo fitku. Vďaka za online cvičenie, vtedy ten pocit prišiel. Nie vždy sa dalo makať na 100%, predsa len malého zaujímalo čo to robím. A keď už mi veľmi chýbal pohyb, tak som si natiahla budík na 5:30 ráno a makala kým dieťa ešte sladko spalo

Najťažšie bolo začať a potom to už ide samo

pred

po