Pltníky 2, 036 01 Martin

+421 917 22 88 29 info@fit-zona.com

Core tréning

Aj vám sa už niekedy stalo, že ste mali bolesť chrbta a hlavne krížov ? Skúšali ste mnohé tabletky, maste, gély, masáže alebo aj nejaké uvoľňovacie cvičenia? Možno ste skúšali aj nejaké posilňovacie cviky a všetko bez efektu ? Tak v tom prípade je tu ešte stále ďalšia možnosť a tou je core tréning.

Cvičebný koncept, ktorý sa skladá z viacerých ďalších metód a ich prvkov ako je hlboký stabilizačný systém, pilates, dynamická neuromuskulárna stabilizácia. Ide hlavne o aktivovanie a posilnenie hlbokých svalov brucha, ktoré sú nevyhnutné pri každom jednom pohybe nášho tela. 

Pokiaľ máte bolesti chrbta a hlavne krížovej časti, problém môže byť, v slabom strede tela a tým pádom prechádza väčšia časť zaťaženia do chrbta a jasným signálom tohto problému je bolesť. Najväčším našim nepriateľom je statická záťaž ako je dlhodobý sed alebo stoj, kde výsledkom je oslabovanie svalov ktoré majú kompenzovať postavenie tela a preťažovanie svalov, ktoré držia naše telo v danej pozícii. Pokiaľ aktivujeme svaly brucha a hlavne tých hlbokých, nielenže kompenzujeme záťaž na krížoch, ale aj vytvoríme dostatočný vnútrobrušný tlak, ktorý nám slúži ako fixácia a opora chrbta.

Využitie core tréningu nie je len zo zdravotného hľadiska ale hlavne u športovcov, ktorý ho začali využívať ako prvý pri prevencii pred zranením, či efektívnejšieho využitia svalovej súhry pri pohybe, pri danom športe. Pokiaľ by ste trénovali core tréning pravidelne a zo správnou technikou, odrazí sa vám to aj na vašom bruchu, kde bude vizuálne viditeľný užší pás.

Komu je určený core tréning: športovcom, pacientom s bolesťami krížov, výhrezom platničiek, ženám po pôrode, ľuďom so sedavým zamestnaním.

Aj napriek tomu, že nám je jasné, že jedinou a naozaj účinnou obranou proti akémukoľvek vírusu je vlastná IMUNITA. Taktež vieme, že základom silnej imunity je pravidelný pohyb,zdravá strava, psychická rovnováha a pod, nové nariadenie vlády zatvára našu FIT Zónu od štvrtka 15.10.2020 na neurčité obdobie.
Je nám to ľúto, no od tohto dátumu sa osobne v našom centre neuvidíme, ale ak máte záujem o napredovanie, alebo udržanie sa v zdravej kondícii, tak máme v ponuke naše web stránky, kde nájdete lekcie na BOSU, Jumping aj iné cvičenia ako sú TABATA, HIIT, Piloxing, DeepWork, Pound.
https://online.fit-zona.sk